24-06-2026
ROD Wiśnia z Zabrza świętuje wspólnie z OSP jubileusz 110-lecia

 ROD Wiśnia z Zabrza świętuje wspólnie z OSP jubileusz 110-lecia

 

Rodzinny Ogród Działkowy Wiśnia wspólnie świętował 110 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzu – Kończycach. Z okazji jubileuszu w sobotę 28 maja odprawiona została uroczysta msza św. w kościele pod wezwaniem pw. Bożego Ciała. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka -Szulik Jubileusz 110 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej to niezwykle doniosłe wydarzenie.

To wielkie święto tych, którzy w swojej działalności zawsze kierowali się najszczytniejszymi ideami służenia społeczeństwu, niesienia pomocy poszkodowanym w czasie pożarów i innych miejscowych zagrożeń, ratując ich życie, zdrowie i mienie. Rodzinny Ogród Działkowy gratuluję Druhom dostojnego jubileuszu.

Prezes ROD Leszek Bucki